Örtünmek istiyorum ama nefsime yenik düşmekten çok korkuyorum

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Selamun Aleykum ben Ayşegül

Ben örtünmek istiyorum fakat nefsim beni engelliyor. Acaba örtünsem nefsime yenik düşer miyim diye korkuyorum. Arkadaşlarım ve ben genelde süsüne püsüne biraz düşkün insanlarız fakat ben RABBımın emrinden uzak kalmak ıstemiyorum. Temiz bir müslüman olmak istiyorum. Fakat eski halime geri dönmek ister dahada kötü olurum diye korkuyorum. ALLAH muhafaza bu sefer olduğum yerdende düşerim diyorum. Beni tatmin edicek başarabilirsin bir ömür hayırlı şekilde diyecek bir cevap bulamadım henüz. ALLAH'a yakın hayırlı bir kul olmak istiyorum Namazlarımı kılmaya çalışıyorum ama örtünme korkumu nasıl yenicem ya yeniden açılmak istersem. Bilmiyorum hakkıyla yapamamaktan korkuyorum bana ne önerirsiniz bu durumda acaba ?

MaysaSahra

Yeni Üye
Üye
Aleykum Selam o soruyu az önce soran benim Kardeşler sonrada buraya üye oldum zaten. Maşallah çok hoş bir yer sizin söylediğiniz konuları soru cevap başlığında bulabılır mıyım acaba? ilginize teşekkür ederim ...

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Link zaten yazdığım mesajda bulunuyordu tekrar vereyim:

https://www.kunfeyekun.org/dini-sorular-cevaplar/kapanmak-istiyorum-yapamiyorum-13360/

yukarıdaki linke tıklayın.

Bir de sitemizdeki arama modülü tam olarak görevini yerine getirmiyor.

o yüzden sitemizde arama yapmak isterseniz googleye şu şekilde yazın:

site:kunfeyekun.net aranacakkelime

Not: Site kullanımı konusunda takıldığınız yerlere sıkılmadan sorabilirsiniz.

bu sekilde googleden sitemizi aramış olursunuz.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Bende acıktım şimdi allah rizasi için ortunmeye basladim bende aynı şekilde düşünüyor ya tekrar acarsam diye.keşke açık olsaydim saçımı kapatmasaydim diyede nefs arzulamiyor değil.herkese selam.hayırlı ramazanlar

Ü

Üzeyir Lokman

Ziyaretçi
Aleyküm selam. Sünnet ve farzlara uymak şeytani terbiye eder, yane nefsine kolayca hakim olursun inşallah. Nasıl bir erkek için sakal uzatmak nefsi terbiye ediyorsa bir bayan için de örtünmek nefsi terbiye eder allahın izniyle.

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
(Hz. Mevlana)

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Bunun nedeni örtünmeyi anlayamamanızdır.Şeytanda bundan yararlanarak tekrar açılırsın diye size vesvese veriyor.
Ölüm heran bizi bulabilir arkadaşlar.Kapalıyken Allahın emrine uyup mu ölmek istersiniz yoksa açıkken kızlı erkekli arkadaşların arasında kahkaha atarken mi?

Bu sorun toplumsal değilmiş onu anladım bu sorun kişiseldir.Kadınların nefsini yenemesinden kaynaklanıyor bunuda dini bilgilerin az oluşu tetikliyor.Aslında biraz zaman ayırıp örtünmeyi iyice anlasanız birdaha açılmak diye birşey ölseniz yapmazsınız.Bu korkunç günahı ancak günahın boyutunu,zararlarını bilmeyenler yapar.
Milyonlarca erkek gözlerini koruyamadığından zina yoluna düşmüş.
Milyonlarca kadın kapanmadığından cehennemi hak etmiştir.(Elbette tevbe eder örtünürse bilemem.)

Ben 20 ciltte bilgi toplasam size etki edemem.Neden çünkü bu sizin imtihanınız.Nefsle mücadele erkek kadın herkezin görevi.Televizonu ,dizileri bırakarakta o şeytani kadınların yolundan girmenizi önleyecektir.
Kaşlarını tamamen kazıtıp kalemle çizen ,giyindiği halde çıplak olan,yaratılışı değiştiren,aşırınında aşırısına giden o kadınlar.Kısaca insan şeytanları.Şeytanın en güçlü silahları.(Televizondakilerden bahsediyorum bunlardan olmak neden istiyorsunuzki yüzlerce erkeğin size bakması çokmu güzel veya erkeklerin size laf atması ,kişilinizin değilde sadece vücudunuz için yanınızda erkeklerin koşturması hoşmudur.Tüm kadınlara söylüyorum Türkiyenin yüzde 98lik kısmına)

tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey
https://www.kunfeyekun.org/kf/tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey.33393/

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Ölüm var ölüm hesap var hesap.
Öyle bir hesapki bunları okumanız bile sizi korkudan öldürür.
Öyle bir cehennem ki Allah koruması o bilgilerin dehşetinden korkusundan ölürsünüz.
Ölüm acısı,Kabir azabı,mahşer azabı,terazi kurulmadan önce neler çekileceğiceğin haberiniz var mı?
Terazinin o kadar çabuk kuralacağınımı herkezin direk cennete gireceğinimi sandınız.

Bu dünyanın tüm acı ve ızdırapları yaşansa bile geçecektir.Peki ahiretin o sonsuzlukta bu azabların nasıl olucağını düşündünüz mü?

Öldükten sonra kabir hayatı olucaktır.Karanlık ve dar.
Bedenimiz böcekler tarafından yenerken biz orada meleklerin sorgusuyla sorgulanıcağız.Ayrıca bu sorgudan sonra korkunç kabir azabları vardır.Kıyamete kadar tekrar diriltileceğimiz güne kadar oradayız.

Kabir azablarını isteyen okuyabilir fakat herkez kaldıramaz diye daha detaya inmiyeceğim.

Ölüm var ölüm nasihat olarak yeter bu.