2013 Yeterlilik Sınavı

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Selamün aleyküm. ben 2007 imam hatip lisesi mezunuyum ayrıca 4 yıllık işletme bitirdim. işletme bölümü mezunu olmam yeterlilik sınavına girmeme engelmi?

SON DAKİKA 2013 DİYANET SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI TIKLAYINIZ.

Takvime göre yeterlilik sınavı Mart 2013'de yapılacak. Başvuruların ise şubat 2013'de başlaması bekleniyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Engel değil. Gidip başvurun bir engel çıkarsa zaten yetkili kişi size söyler.

2013 yetrlilik sınavı
2013'DE YETERLİK SINAVI YAPILACAK
2013'de Yeterlik Sınavına Girecek Adayların Dikkatine

2013 yılında da Diyanet kadrosuna yeni alım yapılacağı ve yeni alımların yeterlik sınavına girenlerden olacağı da bildirildi Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım kadrolarında ilk defa görev almak isteyenlere yönelik yeterlik sınavı başvuruları 2013 yılı Ocak ayında başlayacağı belirtiliyor

Dinihaberlercom haber merkezinin edindiği bilgiye göre 2013 yılında da yeterlik sınavlarının yapılacağı öğrenildi Diyanet'in 2013 yılı sınav takvimi doğrultusunda Şubat-Mart ayı içerisinde yapılması beklenilen sınav başvuruları için Diyanet İşleri Başkanlığı ve EĞİTEK arasında protokol yapılacağı edinilen bilgiler arasında bulunmaktadır ŞUBAT AYINDA OLMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK

Yeterlilik sınavı girmek isteyenler için, yeterlilik başvuru tarihi EĞİTEK ile yapılacak görüşmelerden sonra olacağı öğrenilirken her zaman olduğu gibi dinihaberlercom olarak da okuyucularımıza yine destek olacağımızı belirtmek isteriz

Sınava girmek isteyenler şimdiden çalışmalara başlarsa, önümüzdeki yılın şubat ayına güçlü bilgilerle girmiş olacaktır Yeterlik sınavına girmek isteyenlerin sitemizi takip etmeleri, bu konudaki haber ve bilgi kaynaklarına ait olan duyuruları taklip etmeleri gerekir

Ayrıca 2013 yılında yapılması düşünülen YETERLİK SINAVI"nın son kez olacağı gelen bilgiler arasında yer almaktadır Bundan sonraki "YETERLİK SINAVLARI" düşük bir ihtimal 2 yıla bir, yüksek bir ihtimalle yerini çetin sözlü sınavlara bırakacak Yazılı sınavlar iptal olacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, "YETERLİK SINAVINI" çok talep olması halinde yapacağını daha önce duyurmuştu Adayların 4-5 ayı çok iyi değerlendirip yazılı sınavdan yüksek not alarak sözlü mülakata güçlü girmeleri gerekiyor

"YETERLİK SINAVINA" girecek bütün adaylara başarılar dileriz

HAVA TÜRK / NEFİSE NUR/

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
sa ben bu sene yeterlilik sınavına giremeyeceğim bir sonraki sınav kaç sene sonra olur bellimi acaba

A

ayşe sefa

Ziyaretçi
yeterlilik sınavını kazanamadık bir sonraki sınava girebilirmiyiz acaba ?

K

karpuz

Ziyaretçi
yeterlik sınavı her yıl yapıldığına dair resmi bilgi var mı acaba?

K

Kayıtsız

Ziyaretçi
her yıl yapıldığına dair kesin bilgi var mı

K

Kayıtsız

Ziyaretçi
bundan iki sene önce iki yılda bir yapılıyordu. iki senedir her yıl yapılıyor. ayrıca ihl mezunu olan herkes bu sınava girebilir.

K

Kayıtsız

Ziyaretçi
acaba bilen varmı ben açıktan okuyorum 4 yılım bittimi sınava girebilirmiyim ama kıredim bitmedi

A

akin

Ziyaretçi
selamu aleykum ben daha once sinava girmistim ama kazanamadim ve yurt disina gittim pismanim ve tekrar imamlik sinavina girmek istiyorum ne yapmaliyim lutfen bana yardimci olursaniz sevinirim cunku ben tekrar girmek istiyorum sinava burda da gire bilirmiyim.allah razi olsun

K

Kayıtsız

Ziyaretçi
selamun aleyküm 2013 diyanet yeterlilik başvuruları hakkında bilgisi olan varmı

B

beyzade

Ziyaretçi
ben bu sene imam-hatip lisesinden mezun oldum. gelecek sene sınava girebilirmiyim

E

emir sultan

Ziyaretçi
diyanetin resmi açıklama yapması gerekiyor çok ihmal ediliyoruz haber geç netlik kazanıyor yle saçmalık mı olur yaa ...açılacaksa adam gibi sene başından açıklasınlar neden insanları yoruyorlarrrrrrrr...

D

derya

Ziyaretçi
Arkadaşlar 2013 te yeterlilik sınavı yine mart ayında yapılacek müracatlar içinde ocak ayını beklememiz lazım ama şimdiden hazırlanmak en doğrusu rabbim herkesin yardımcısı olsun...

K

Kayıtsız

Ziyaretçi
yeterlilikte yaş sınırı varmı acaba cevap yazarsanız sevinirim